Moderní pružinové matrace

Patříte mezi jedince, kteří dlouhá léta spávali na pružinové matraci a nedají na ni dopustit? U mnoha lidí je tento konveční typ matrací velmi oblíbený, ovšem daleko komfortnější spánek nabízí jejich moderní variace – taštičkové matrace. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jak fungují běžné pružinové matrace?

Tradiční pružinové matrace jsou vyrobeny systémem Bonell - jádro je obvykle složeno téměř ze dvou stovek kovových pružin, které jsou k sobě pevně spojeny. Při zatížení se tlak postupně přenese na všechny pružiny a reaguje takřka celá plocha matrace. Ložná plocha je vyztužena pěnovou nebo kokos-latexovou deskou. Kdo se nechce vzdát pružinové matrace, musí si zvyknout na občasné vrzání drátů, ovšem jejich dokonalá prodyšnost a dlouhá životnost za to stojí. Díky tomu je možné uložit je i na pevnou desku nebo laťkový rošt. Trčící drát na povrchu matrace je v současné době už minulostí.

Taštičky zamezí protivnému vrzání

Klasické pružinové matrace jsou stále k dostání, ale proč si raději nepořídit jejich modernější podobu - taštičkovou matraci? Jejich cena je téměř stejná, v naší nabídce naleznete kvalitní taštičkové matrace od 4 do 4,5 tis. Kč, avšak komfort a ortopedické vlastnosti, které nabízí, jsou nesrovnatelné. Jejich největší předností je vzdušnost.

A proč „taštičkové“?

Matrace obsahují zhruba 4-5 stovek kovových nebo plastových pružin, které jsou každá zvlášť vložena do sáčku z netkané textilie, tzv. „taštičky“. Nejsou mezi sebou pevně spojeny (tak jako klasické pružinové matrace), takže na zatížení mohou reagovat samostatně, a to pouze v těch místech, kde je to třeba. Tím také odpadla hrozba pověstného nepříjemného vrzání drátů, což je velká výhoda, nikdo se přece nechce v noci budit při každém otočení. Protože jsou taštičkové matrace hodně prodyšné, hodí se do prostor s vyšší vzdušností a k uložení na pevnou desku nebo pevný laťkový rošt.

Důležité upozornění na závěr

Jestliže děti rády hopsají po vaší taštičkové matraci, pořiďte jim raději trampolínu – je bezpečnější, a navíc intenzivní skákání by mohlo pružiny nenávratně poškodit.