Otestujte kvalitu a vhodnost matrace na zařízení ERGO CHECK X-Senzor®

Technika pokročila i v oblasti výzkumu spánku - senzorická/tlaková deka & software pomáhá vybrat vhodnou matraci. Tuto jedinečnou možnost máte nyní i Vy! Vyzkoušejte unikátní přístroj ERGO CHECK X-Senzor®, který za pomoci speciálního softwaru dokáže vyhodnotit vhodnost či nevhodnost matrace pro daného uživatele. Vyberte si správně - ERGO CHECK Vám ukáže, která matrace je pro Vás nejvhodnější.

Ergo Check je speciální podložka se stovkami individuálních senzorů (optických vláken), které měří tlak na matraci vzniklý v poloze na zádech i na boku. Lékařské studie prokázaly, že v oblastech, kde protitlak matrace překračuje tlak krve v kapilárách, je způsobena bolest ve svalech a brnění v končetinách. To se projevuje ranní ztuhlostí svalů podél páteře, bolestmi hlavy, ramen, bederní a křížové páteře a samozřejmě pocitem ranní únavy a nedokonalého odpočinku.
Největší tlak na matraci a zpětně i tlak na tělo je v oblasti hýždí, bederní a křížové páteře a v oblasti lopatek. V poloze na boku je to především oblast hýždí a ramenního kloubu, zatížená plocha je menší a proto vzniká větší tlak.

Získané informace z tlakové senzorické deky jsou WiFi přeneseny do PC, kde originální software vyhodnotí vhodnost testované matrace pro Vás. Samozřejmě že vyhodnocujeme i na to, zda uživatel tráví delší čas v poloze na zádech či na boku.  Ani v nejzatíženějších oblastech by však tlak neměl přesáhnout povolenou hranici (matrace nesmí být příliš tuhá v závislosti na hmotnosti uživatele, aby docházelo k řádnému prokrvování těla).

Ergo Check přenáší vzniklý tlak na matraci pomocí barevného diagramu. ''Velmi zjednodušeně se dá zobrazení popsat: tmavé barvy (modrá a zelená) znázorňují mírný tlak a větší vhodnost pro daného uživatele. Pokud diagram obsahuje v kritických tlakových bodech a okolí pouze červenou barvu, není tato matrace pro daného uživatele již vhodná.