Partnerské matrace dobře poslouží nejen zamilovaným

Volají vaše matrace v manželské posteli po výměně? Než se rozhodnete pro konkrétní modely, přečtěte si náš článek. Přesvědčíme vás, že i když máte s partnerem každý jiné požadavky na tuhost matrace, můžete oba dva spát pohodlně vedle sebe, dokonce ve stejné výšce.

Kompromis nemusí být jediným řešením

Při výběru nových matrací do dvojlůžek bývá častým problémem neshoda v požadavku na tuhost matrace. Je správné, když každý trvá na své oblíbené tuhosti, tedy i matraci, jenomže ty vybrané většinou nemají stejnou výšku. To je zásadní nedostatek nejen při milostných hrátkách, ale i při každodenním spaní.
Obvykle to končí tak, že jeden z partnerů ustoupí a vybere si stejnou matraci. Možná to upevní jejich společné soužití, ale zdravý a pohodlný spánek mu tento kompromis určitě nepřinese. A přitom praktické a jednoduché řešení nabízí partnerské matrace! Někdy se nazývají také „oboustranné“, protože umožňují spaní na obou stranách. Jedna je měkčí, druhá tvrdší, a v tom je obrovská výhoda. Když si manželé koupí dvě partnerské matrace, každý z nich si bez obav může vybrat svoji oblíbenou tuhost. V posteli je pak položí vedle sebe, a výška zůstane úplně stejná!

Velmi oblíbená je v naší nabídce např. luxusní rodinná matrace Super Fox se sedmizónovou profilací.

Partnerské matrace pro celou rodinu

Praktické využití nachází partnerské/oboustranné matrace i v jednolůžkách. Jsou ideální např. pro nastávající maminky, kterým s rostoucím bříškem poroste i jejich váha a potřeba spát na tvrdším podkladu. Až bude miminko na světě, jednoduše matraci obrátí a vrátí se ke své oblíbené měkčí tuhosti.
Podobně je tomu i u dětí. Když jsou menší, pro správný růst své páteře využijí raději měkčí stranu, s přibývajícím věkem a váhou pak tu tvrdší. A vy ušetříte za nákup nové matrace.

Také sníte o velké posteli s jednou pohodlnou matrací a společnou přikrývkou? Pokud jste s partnerem či partnerkou stejně velcí a máte stejné potřeby – proč ne. Ve všech ostatních případech bude ale váš spánek jedním velkým kompromisem. Naštěstí si to uvědomují i výrobci a do sortimentu zařazují i speciální partnerské matrace.

Proč nedoporučujeme společnou matraci

Nejprve ale pár slov ke společné matraci. Pohodlnému spaní na ní brání několik překážek:

  • Rozdílná váha
  • Rozdílné vnímání tuhosti
  • Rozdílný zdravotní stav
  • Stručně řečeno – jinou matraci by měl mít stokilový muž a jinou žena s poloviční vahou a s problémy s otoky nohou. Na matraci, která je vhodná pro jednoho, se druhý pohodlně a zdravě nevyspí.

Kromě toho, společná matrace není vhodná ani pro polohovací rošty. Když si jeden chce číst se zdviženými zády, a druhý ne, je tu problém.