Pořiďte si péřové přikrývky a polštáře, které snadno vyperete v pračce!

Z jakého materiálu je vaše peřina a polštář? Z umělého vlákna? A nebývá vám v noci někdy zima? A co takhle vyzkoušet klasiku našich babiček, péřové peřiny? Nebojte se, že se v nich bude držet prach a množit roztoči. Přikrývky z prachového peří stačí ráno trochu naklepat a čas od času je dokonce můžete i vyprat!

Peří je přírodní materiál, který hřeje jako žádný jiný

Prachové peří se jako náplň přikrývek používalo už po staletí. Lidé totiž přišli na to, že výborně izoluje vzduch, a tím v noci udržuje tělo v teple. Péřové přikrývky jsou tedy typické svou vysokou hřejivostí a hodí se hlavně na zimní období. Peří má ale i další výborné vlastnosti:

  • je měkké a přizpůsobivé
  • je odolné a má vysokou životnost
  • je lehké a vzdušné
  • je vhodné pro alergiky

Moderní péřové peřiny a polštáře jsou prošívané. Díky tomu zůstává náplň rovnoměrně rozložena po celé jejich ploše. Štepovaná přikrývka je rozdělena do menších kostek, které zabraňují sesunutí náplně k jedné straně a zajišťují tak maximální komfort pro váš spánek.

Péřové peřiny vyperete většinou i na 60° (je to umožněno tím, že se nejedná o drané peří, které voda znehodnotí, ale o přebírané peří, které je pro vodní prostředí uzpůsobeno již na těle vodního ptactva) s šetrným pracím prostředkem a na program s malým počtem otáček. Díky pravidelnému natřepávání, praní a častému větrání se v peřinách nebude držet prach!

Spěte pohodlně na péřovém polštáři

Co si představíte, když se řekne péřový polštář? Obrovský vak, který se po ulehnutí úplně propadne? Tak na tuto představu dnes už zapomeňte. Výrobci dokázali peří v polštářích důmyslným prošitím zkrotit podobně jako v peřinách.

Vyzkoušejte spaní v péřových peřinách! Vyberte si ze tří stupňů hřejivosti přikrývky, pak tu správnou velikost a dál už si jen nechte něco zdát!