5 rad jak vybrat zdravotní matraci pro seniory

Matrace pro seniory mají svá specifika. Přečtěte si 5 tipů, díky kterým nesáhnete vedle.

1. Výška lůžka

S vyšším věkem oceníte optimální výšku lůžka pro snadné vstávání.

Jak zjistit jaká je správná výška?

Pro optimální výšku doporučujeme se na postel posadit a položit nohy na zem. Pokud máte v sedu na posteli položená celá chodidla na zemi, měly by nohy od kyčle dolů svírat pravý úhel nebo slabě otevřený. Pokud je postel nižší, můžete výšku lůžka zvýšit vyšší matrací. Matrace by měla být zapouštěna do rámu postele alespoň do své 1/3.  

festbok

 

NÁŠ TIP: Pro ještě lepší vstávání z postele je možné Matrace GUARD a Matraci Super Fox Visco (ve výšce 24 cm) objednat se zpevněnými boky. Při vstávání z postele Vám zpevněné boky matrace zaručí lepší oporu. 

 

 Tropico Guard Air HybridVysoká sedmizónová ortopedická matrace s rozdílnou tuhostí stran. Záruka 7 let. 

Tropico Guard MedicalVysoká ortopedická zónová matrace pro všechny věkové a váhové kategorie. Obě strany matrace mají zdravotní profilaci. Doporučujeme při bolestech zad a kloubů. Záruka 5 let.

Tropico Guard AntibacterialOrtopedická matrace pro všechny věkové i váhové kategorie. Bez lepidel, mimořádně pružná a přizpůsobivá. Záruka 5 let.

Tropico Super Fox - Přináší vysokou kvalitu a prvotřídní materiály. Proto patří řada matrací Super Fox patří mezi nejprodávanější. Výhodou těchto matrací je jejich variabilita (jsou oboustranné). Zpevněné boky jsou dostupné pouze u výšky 24 cm.

 

ZDRAVOTNICKY_VYROBEK

Matrace GUARD i Super Fox jsou certifikovaný zdravotnický prostředek.  

 

2. Tuhost matrace

Při vyšším věku oceníte matrace střední tuhosti až ty měkčí. Příliš tvrdá matrace působí otlaky a špatné prokrvení v oblasti ramen a pánve. Velmi oblíbené jsou matrace z paměťové pěny, které se přizpůsobí tělu a poskytnou mu tak oporu ve všech bodech. Neváhejte se na nás obrátit na telefonu (+420) 607 010 106 denně 9.00 - 18.00 a rádi poradíme. Případně dole na stránce stačí zadat Vaše telefonní číslo, my vám zavoláme a poradíme s výběrem matrace přesně pro Vás.

 visco

3. Nespavost ve vyšším věku

Pokud vás trápí nespavost a v posteli Vám dělá společnost dobrá knížka, nebo máte v ložnici televizi, oceníte motorový polohovací rošt. Jen pozor při výběru matrace - ty pružinové nejsou na polohovací rošty vhodné.

matrace_senior

4. Údržba

Čas od času budete s matracemi manipulovat a prát jejich potah. Proto dbejte na to, aby byl potah snímatelný a ideálně dělitelný na 2 části, aby bylo možné ho pohodlně vyprat v pračce. Na lůžko si raději pořiďte partnerské matrace. Jsou oboustranné, můžete si vybrat ze 2 profilací a tuhostí. Tyto matrace mají stejnou výšku a jsou navrženy tak, že se nemusíte bát mezery uprostřed.

potah

Volte tedy raději 2 menší matrace než 1 velkou: 

160x200cm - 2 matrace v rozměru 80x200cm
180x200cm - 2 matrace v rozměru 90x200cm

Podívejte se na naše matrace v AKCI 1+1.

matrace

5. Záruka

Matrace není levná záležitost a její životnost bývá okolo 8 let. Zajímejte se o délku záruční doby u své matrace. Kvalitní matrace často nabízí delší záruční dobu než 2 roky

Jsme registrováni u Státního úřadu pro kontrolu léčiv jako distributor obecných zdravotnických prostředků.

Prohlédněte si naši nabídku zdravotních matrací.

 

 + TIP navíc - Matrace Super Fox ve variantách pro domácí pečovatelství

Zdravotnické antidekubitní matrace I. třídy s voděnepropustným, paropropustným pratelným a omyvatelným snímatelným potahem.
Kombinuje výhody profesionálních matrací pro pečovatelství s výhodami oblíbených matrací Super Fox.

  • Paměťová verze VISCOPro střední až vyšší riziko vzniku dekubitů (proleženin), třída rizika II. – III., dle stupnice Norton: 20-17. Paměťová pěna efektivně sníží tlak na tělo. Udržuje optimální tělesnou teplotu.
  • Pružná verze BLUE - Pro nižší riziko vzniku dekubitů (proleženin), třída II., Norton 25-21. Vhodnější pro těžší pacienty. Velmi prodyšná.
  • Jemná verze CLOUDPro nižší riziko vzniku dekubitů (proleženin), třída II., Norton 20-17. Vhodnější pro lehčí pacienty. Velmi prodyšná.

 

Konzultace po telefonu

Zadejte váš telefon, my vám zavoláme a poradíme s výběrem.

Hodnocení našich zákazníků

100 % zákazníků doporučuje nákup na Matrace MAPEMI