5 rad pro výběr matrace pro seniory

Matrace pro seniory mají svá specifika. Přečtěte si 5 tipů, díky kterým nesáhnete vedle.

1. Výška lůžka

S vyšším věkem oceníte optimální výšku lůžka pro snadné vstávání.

Jak zjistit jaká je správný výška?

Pro optimální výšku doporučujeme se na postel posadit a položit nohy na zem. Pokud máte v sedu na posteli položená celá chodidla na zemi, měly by nohy od kyčle dolů svírat pravý úhel nebo slabě otevřený. Pokud je postel nižší, můžete výšku lůžka zvýšit vyšší matrací. Matrace by měla být zapouštěna do rámu postele minimálně do své 1/3. 

NÁŠ TIP: Pro ještě lepší vstávání z postele je možné Matrace GUARD objednat se zpevněnými boky. Při vstávání z postele Vám zpevněné boky matrace zaručí lepší oporu.

ZDRAVOTNICKY_VYROBEKTropico Guard Air HybridVysoká sedmizónová ortopedická matrace s rozdílnou tuhostí stran. Záruka 7 let. 

Tropico Guard MedicalVysoká ortopedická zónová matrace pro všechny věkové a váhové kategorie. Obě strany matrace mají zdravotní profilaci. Doporučujeme při bolestech zad a kloubů. Záruka 5 let.

Tropico Guard AntibacterialOrtopedická matrace pro všechny věkové i váhové kategorie. Bez lepidel, mimořádně pružná a přizpůsobivá. Záruka 5 let.

Ke všem matracím GUARD polštář ANTIBACTERIAL GEL ZDARMA. Matrace GUARD jsou certifikovaný zdravotnický prostředek.  

2. Tuhost matrace

Při vyšším věku oceníte matrace střední tuhosti. Příliš tvrdá matrace působí otlaky a špatné prokrvení v oblasti ramen a pánve. Velmi oblíbené jsou matrace z paměťové pěny, které se přizpůsobí tělu a poskytnou mu tak oporu ve všech bodech. Neváhejte se na nás obrátit na telefonu (+420) 607 010 106 denně 9.00 - 18.00 a rádi poradíme. Případně dole na stránce stačí zadat Vaše telefonní číslo a my vám zavoláme a poradíme s výběrem.

 visco

3. Nespavost ve vyšším věku

Pokud vás trápí nespavost a v posteli Vám dělá společnost dobrá knížka, nebo máte v ložnici televizi, oceníte motorový polohovací rošt. Jen pozor při výběru matrace - ty pružinové nejsou na polohovací rošty vhodné.

matrace_senior

4. Údržba

Čas od času budete s matracemi manipulovat a prát jejich potah. Proto dbejte na to, aby byl potah snímatelný a ideálně dělitelný na 2 části, aby bylo možné ho pohodlně vyprat v pračce. Na lůžko si raději pořiďte partnerské matrace. Jsou oboustranné, můžete si vybrat ze 2 profilací a tuhostí. Tyto matrace mají stejnou výšku a jsou navrženy tak, že se nemusíte bát mezery uprostřed.

potah

Volte tedy raději 2 menší matrace než 1 velkou: 

160x200cm - 2 matrace v rozměru 80x200cm
180x200cm - 2 matrace v rozměru 90x200cm

Podívejte se na naše matrace v AKCI 1+1.

matrace

5. Záruka

Matrace není levná záležitost a její životnost bývá okolo 8 let. Zajímejte se o délku záruční doby u své matrace. Kvalitní matrace často nabízí delší záruční dobu než 2 roky

Jsme registrováni u Státního úřadu pro kontrolu léčiv jako distributor obecných zdravotnických prostředků.

 

Konzultace po telefonu

Zadejte váš telefon, my vám zavoláme a poradíme s výběrem.