Barvy v ložnici

V zimě je nejlepší čas na úpravy interiéru. Poradíme, jak ho zabydlet barvami. Modré povlečení, tmavý nábytek a za oknem zimní šeď. Takový interiér moc energie člověku nepřidá. S realitou venku nic neuděláte, ale prosvětlit interiér to se dá docela snadno.

Získejte víc světla

Prvním úkolem je pustit do bytu co nejvíc světla. Hned ráno odhrňte závěsy a vytáhněte rolety Pro majitele žaluzií máme jeden rychlý tip. Otáčíte lamely, aby jimi pronikalo denní světlo? Místo toho zkuste žaluzie vytáhnout až úplně nahoru. Zabere to jen chvilku, ale efekt bude velký.


Teplé versus studené barvy

Šedivou zimu prozáří veselé barvy. Ne každá je však vhodná. Zelená a modrá patří mezi studené barvy a přesně tak působí. V pokoji s modrým vybavením se vám může zdát v zimě chladno.


Vhodné jsou teplé barvy:

  • žlutá
  • oranžová
  • růžová

Zaměřte se na bytové textilie

Nejjednodušší změnou, kterou můžete udělat, je výměna povlečení. Věnujte jí pozornost, protože postel zabírá velkou část pokoje a velmi ovlivňuje celkový dojem. Ložnici oživí žluté povlečení z mikrovlákna a hravým povahám se bude líbit povlečení s barevnými mandalami. Nezapomeňte na dekorativní polštáře v ložnici i v obýváku. Hezké barevné povlaky na ně seženete za pár korun. Nebo si vyberte látku a ušijte si povlaky doma - zvládnou to i začátečníci. Další barevným kouskem může být potah na matraci. Věděli jste, že i ty mohou být barevné?.


Nejlepší čas na úpravy interiéru

Pokud toužíte po ještě větší změně, pusťte se do renovace starého nábytku. Právě v zimě je na to nejlepší čas - ošklivé počasí vás neláká k výletům. Kupte si v hobby marketu barevné tapety na nábytek a vaše skříňky budou vypadat jako nové.