Vyznáte se v matracových materiálech?

Současný trh s matracemi zaplavily matrace z různých materiálů. Jednotlivé druhy se od sebe liší např. postupem výroby, buněčnou strukturou, vzdušností apod. To všechno ovlivňuje jejich elasticitu, tuhost, houževnatost a životnost. Seznamte se s těmi nejznámějšími a nejpoužívanějšími materiály.

materiály

Každý materiál matrace má své výhody i nevýhody. Některé typy matrací nejsou vhodné pro děti, jiné na polohovací rošty a další pro ty, kteří trpí nadměrným pocením. Zásadní roli hraje i kvalita materiálu. U nás najdete pouze matrace od ověřených českých a slovenských výrobců. Díky použití těch nejkvalitnějších materiálů a zátěžovým testům u námi nabízených matrací najdete záruční dobu až 10 let.

 

PUR pěna

PUR pěna je nejčastěji používaná pěna pro výrobu matrací vzhledem k její nízké ceně. Bývá používána u levnějších matrací a její nevýhodou je horší prodyšnost (nedoporučujeme do vlhčích místností) a díky její menší hustotě je nutné také počítat s kratší životností matrace oproti ostatním pěnám.

+ cenaPUR_600_200

- prodyšnost

- životnost

NÁŠ TIP: 

 1. Matrace Elastic 15cm - Pohodlná matrace z PUR pěny. Matrace je oboustranná, tak si můžete pouhým otočením vybírat z 2 tuhostí PUR pěn. Kokosová zpevňující deska. Vhodná i pro děti.
 2. Matrace Aneta 20cmKomfortní, sendvičová oboustranná matrace složená ze tří vrstev kvalitní PUR pěn různých tuhostí. 

 

Flexifoam pěna® 

Pokud hledáte kompaktní kvalitní PUR pěnu, která disponuje vysokou elasticitou, tvarovou stálostí, houževnatostí a dlouhou životností tak je skvělou volbou Flexifoam pěna® nová tepelně modifikovaná kompaktní PUR pěna. Matrace vyrobené z pěny Flexifoam® nabízíme ve formě monobloků nebo jako sendviče (ve zpracování RE = pojená pěna, zvyšuje tuhost a nosnost jádra), často bývá kombinována také s bio pěnou nebo studenou pěnou. Složení každého sendviče je velmi specifické. 

+ prodyšnost

+ životnost

- nepatrně vyšší cena oproti obyčejné PUR pěně

NÁŠ TIP:

 1. Matrace Solar Mapex 18cm - Matrace z pružné a pevné pěny Flexifoam®, obohacená o odlehčující paměťovou pěnu v ramenních zónách pro pohodlí ramenních kloubů zejména při spánku na boku.
 2. Matrace Romantika Kašmír - Vysoká robustní, ortopedická matrace s vysokou nosností a tuhostí - zvýšená opora při vstávání. Vhodná pro alergiky. Potah Kašmír Plus. Záruka 5 let.
 3. Matrace Enigma 20cm - Komfortní 20 cm vysoká matrace s pratelným potahem. Oboustranné provedení, 7 zón. Ortopedická, anatomická, hygienická.

 

Studená pěna

Studená pěna HR má oproti PUR pěně větší prodyšnost. Pro studenou pěnu je typická otevřená struktura buněk. Nejlépe bychom vám ji představili na mořské houbě, jejíž pórovitost je hodně podobná s pórovitostí matracové studené pěny. Díky ní je více odolná vyvíjenému tlaku, má vysokou vzdušnost, elasticitu a lépe odvádí vlhko a přebytečné teplo. Jedná se o pěnu s delší životností, než je tomu u PUR pěny, je odolnější proti proležení a lépe drží tvar. A nebojte se, není studená. Je vyráběna tzv. studeným procesem. 

+ prodyšnoststudena_600_200

+ životnost a odolnost

+ větší elasticita

- nepatrně vyšší cena oproti PUR pěně

NÁŠ TIP: 

 1. Matrace Super Fox Blue - Odolná a vzdušná matrace s vynikajícími termoregulačními účinky. Skvělá volba pro astmatiky a alergiky. Záruka 6 let.
 2. Matrace Medical Concept 24cm - Vysoká ortopedická zónová matrace pro všechny věkové a váhové kategorie. Obě strany matrace mají zdravotní profilaci. Doporučujeme při bolestech zad a kloubů. Záruka 5 let.
 3. Tropico Guard Antibacterial 20cm - Ortopedická matrace pro všechny věkové i váhové kategorie. Bez lepidel, mimořádně pružná a přizpůsobivá. Záruka 5 let.

 

Paměťová pěna

Paměťová pěna (líná pěna) nenese své označení jen tak. Je opravdu líná – při působení lidského tepla měkne a tvaruje se podle křivek uložené části těla. Pokud se zvednete, do původního tvaru se vrací velmi pomalu. Nazývá se také paměťová nebo viscoelastická pěna. Paměťová pěna má výbornou tvarovou stálost. Ideálně rozloží váhu těla, čímž minimalizuje tlak na klouby a nepřerušuje krevní oběh. Použitím na ložné ploše vaší matrace docílíte klidného spánku bez častého nočního buzení. Výborné ortopedické vlastnosti.

+ perfektní přizpůsobení se tělu a optimalizace tuhostimemory_600_200

+ nehoupe se

+ pohodlný spánek v každé poloze

- nevhodná pro děti

- vzhledem k citlivosti na teplo se člověk na paměťové pěně více potí (u kvalitních matrací je řešeno vzdušným jádrem, kvalitním potahem)

NÁŠ TIP:

 1. Matrace Super Fox Visco 20cm - Nejprodávanější matrace s paměťovou pěnou. Odlehčí kloubům a poskytne páteři potřebnou oporu. Záruka 6 let.
 2. Matrace Spirit Superior Visco - Luxusní ortopedická matrace s paměťovou pěnou, která uleví kloubům. Záruka 10 let. Oboustranná.
 3. Matrace Dream Lux 19cm - Komfortní 7-mi zónová matrace s paměťovou pěnou s provzdušňovacími kanálky. Speciální ramenní a bederní zóna.

 

Pružinová matrace

Pružinové matrace známe od nepaměti. I tento typ matrací však prošel vývojem a z Bonell pružiny, které nepříjemně vrzaly a plocha matrace tělo nekopírovala na trh přišly taštičkové pružiny. Taštičková matrace je složena z pružin, které jsou vloženy do tzv. látkové taštičky, ta pružiny chrání. Pružiny nejsou propojené, každá reaguje na křivku těla zvlášť a perfektně tak ho tak okopíruje. Pružinové matrace vynikají svou vzdušností.

+ vzdušnépruzniny

+ skvělé ortopedické vlastnosti

+ dlouhá životnost

- nevhodné na polohovací rošt

- vyšší pořizovací cena

- horší manipulace (matrace jsou těžší)

NÁŠ TIP: 

 1. Matrace Arabela 24cm - Vzdušná matrace s taškovými pružinami, studenou pěnou a kokosovou výztuhou na tužší straně. Díky tomu, že každá tašková pružina reaguje samostatně, matrace dokonale kopíruje a podpírá tělo. Záruka 5 let.
 2. Matrace Austin Air GelTouch 26cm - Unikátní Hybridní pěna GelTouch a studená pěna na ložné ploše přináší svalovou relaxaci a úlevu kloubům při zachování vysoké míry prodyšnosti. Vhodné i pro osoby, které se více potí. Záruka 7 let.
 3. Matrace Spirit Superior Comodore - Vrcholná konstrukce 1500 taškových pružin s ložnou plochou z latexu a visco pěny. Latexová jemnost a paměťový odlehčující efekt. Záruka 10 let.

 

Latex

Výhodou latexových matrací je jejich vysoká pružnost, tvarová stálost a odolnost. Latexové matrace jsou vhodné pro alergiky a děti. Díky jejich přizpůsobivosti jsou vhodné pro polohovací rošty.

+ prodyšnost a vysoká bodová elasticitalatex

+ výborné ortopedické vlastnosti

+ vhodná pro alergiky

+ termoregulace

+ dlouhá životnost 

- vyšší cena

- vyšší hmotnost

NÁŠ TIP:

 1. Matrace Šárka Tropico - Dětská matrace se vzdušným latexem, pružnou studenou pěnou a prošívaným potahem pratelným na vyvářku. Rozdílná tuhost stran.
 2. Matrace Klára Tropico 15cm - Špičková celolatexová matrace střední tuhosti. Záruka 5 let.
 3. Matrace Spirit Superior Latex - Super jemná vrstva vzdušného latexu s vrstvou paměťové pěny perfektně okopíruje křivky těla bez pocení. Záruka 10 let.

 

Kokosové desky 

Používají se na zpevnění jádra matrace a zvyšují odolnost matrace.kokos

NÁŠ TIP:

 1. Matrace Romantika Kašmír - Vysoká robustní, ortopedická matrace s vysokou nosností a tuhostí - zvýšená opora při vstávání. Vhodná pro alergiky. Stabilitu, nosnost, tuhost a odolnost dodává jádru masivní vrstva kokosových vláken Záruka 5 let.
 2. Matrace Relax 18cm - Oboustranná matrace. Pouhým otočením můžete volit ze studené nebo paměťové pěny. Matrace je zpevněna kokosovou deskou. Záruka 5 let.
 3. Matrace Arabela Hard 24cm - Tužší varianta oblíbené matrace Arabela s taškovými pružinami, jedinečnou hybridní pěnou a kokosovou výztuhou na obou stranách. Záruka 5 let.

  

Pěna CuremfoamTM

Toužíte-li po opravdu klidném luxusním spaní, pořiďte si matrace Curem, na jejichž výrobu byla použita vysokoobjemová viscopěna CuremfoamTM.

Dosahuje podobných vlastností jako líná pěna, ovšem díky otevřené struktuře buněk a speciální technologii nástřiku má jedinečné odlehčující účinky. Po zahřátí navozuje pocit podobný stavu „beztíže“.

+ dokonale kopíruje tělocurem

+ výborné ortopedické vlastnosti

+ záruka 10 let 

- vyšší cena

NÁŠ TIP:

 1. Kategorie matrací Curem - Matrace Curem C 3000 HY, Matrace Curem C 3500, Matrace Curem C 4500, Matrace Curem C 7000 XD

 

Hybridní pěny

Kombinují vlastnosti různých pěn. Dokonalou přizpůsobivost paměťové pěny, vzdušnost studené pěny a odolnost latexu. 

+ přizpůsobivostpena

+ odolnost

+ vzdušnost

- vyšší cena

NÁŠ TIP:

 1. Matrace Kolos Bio Ecology 24cm - Oboustranná matrace s bio a gelovou hybridní pěnou. Robustní partnerská matrace s velkým rozdílem v tuhosti stran. Záruka 6 let.
 2. Matrace Spirit Superior Triumph - Pohodlí a regenerace na odolné a vzdušné XDURA pěně. Pro spánek bez pocení. Záruka 10 let.
 3. Matrace Spirit Superior Nucleus - Špičková matrace s 3 lehacími pocity se speciální DNA Nucleo ramenní zónou a nejodolnější XDURA pěnou. Nosnost až 200kg a záruka 10 let.

 

                                                                        matrace