Vyznáte se v matracových pěnách?

Současný trh s matracemi zaplavily pěnové matrace. Právem jsou u zákazníků velmi oblíbené, protože nabízí vynikající vlastnosti. Ovšem není pěna jako pěna. Jednotlivé druhy se od sebe liší např. použitým materiálem, postupem výroby, gramáží či buněčnou strukturou. To všechno ovlivňuje jejich elasticitu, tuhost, houževnatost a životnost. Seznamte se s těmi nejznámějšími a nejpoužívanějšími pěnami.

Originální Flexifoam®pěna

Najdete-li u matrace označení „vyrobená z pěny Flexifoam®“, jedná se o výrobek výhradně firmy Hilding Anders ČR, a. s. Její technologové vyvinuli houževnatou PUR pěnu nové generace, která vyniká vysokou elasticitou, tvarovou stálostí, prodyšností a dlouhou životností.

Matrace vyrobené z pěny Flexifoam® nabízíme ve formě monobloků nebo jako sendviče (ve zpracování RE = pojená pěna, zvyšuje tuhost a nosnost jádra), často bývá kombinována také s bio pěnou nebo studenou pěnou. Složení každého sendviče je velmi specifické. 

Neuvěřitelně paměťová pěna

Paměťová pěna (líná pěna)  nenese své označení jen tak. Je opravdu líná – při působení lidského tepla měkne a tvaruje se podle křivek uložené části těla. Pokud se zvednete, do původního tvaru se vrací velmi pomalu. Nazývá se také paměťová nebo viscoelastická pěna.

Paměťová pěna má výbornou tvarovou stálost. Ideálně rozloží váhu těla, čímž minimalizuje tlak na klouby a nepřerušuje krevní oběh. Použitím na ložné ploše vaší matrace docílíte klidného spánku bez častého nočního buzení. 

Odolná a vzdušná studená pěna

Pro studenou pěnu je typická otevřená struktura buněk. Nejlépe bychom vám ji představili na mořské houbě, jejíž pórovitost je hodně podobná s pórovitostí matracové studené pěny. Díky ní je více odolná vyvíjenému tlaku, má vysokou vzdušnost a elasticitu.

Studenou pěnu najdete především v jádru matrace. V kombinaci s línou pěnou na ložné ploše vytváří luxusní sendvič, který do vaší ložnice přinese ideální podmínky pro plnohodnotný spánek.
Ze široké škály matrací se studenou pěnou vybíráme např. matraci Capri, Nina 2014 či Xena Trio. 

Bio pěna šetří životní prostředí

V poslední době jsou bio pěny vyhledávané především alergiky nebo ekologicky smýšlejícími lidmi. Důvod je jednoznačný: na jejich výrobu byl použit dílem přírodní materiál – olej ze skočce obecného nebo sojový olej. Ropné produkty byly nahrazeny přírodními, čímž se celosvětově šetří ekosystém.
Vlastnosti matrací vyrobených s příměsí bio pěny jsou podobné jako u matrací se studenou nebo línou pěnou, navíc se násobí tažnost, zvyšuje pružnost a snižuje tlaková deformace.

Pěna CuremfoamTM pro náročné spáče

Toužíte-li po opravdu klidném luxusním spaní, pořiďte si matrace Curem, na jejichž výrobu byla použita vysokoobjemová viscopěna CuremfoamTM.

Dosahuje podobných vlastností jako líná pěna, ovšem díky otevřené struktuře buněk a speciální technologii nástřiku má jedinečné odlehčující účinky. Po zahřátí navozuje pocit podobný stavu „beztíže“.