Jak vybrat postelový rošt ?

Vybavujete si nové ložnici a přemýšlíte, jaký zvolit do vaší postele rošt? Možností je hodně, rošt však musíte vybírat s ohledem na to, jaká na něm bude ležet matrace. Ideální je však rošt z laťek nebo lamel, který zajistí dostatečnou cirkulaci vzduchu! Přečtěte si, jaké jsou pak výhody polohovatelných roštů, a pod jaké matrace si je můžete pořídit.

Lamelový rošt zvýší pohodlí vašeho spánku

Máte doma ještě postel s pevnou deskou pod matrací? Tak se honem porozhlédněte po novém modelu! Odborníci na spánek pevnou desku pod matrací nedoporučují, protože zabraňuje proudění vzduchu v matraci důležitému pro odpařování vodních par. Pevnou desku je možné použít pouze pod pružinovou matraci.

  • každou noc vypotíte přibližně litr tekutin, v létě je to ještě více
  • pot s nečistotami, jako jsou zbytky kůže a vlasy, slouží jako potrava pro roztoče
  • kromě roztočů se ve vlhkých matracích daří i plísním

Proto je nutné zajistit matraci odvětrávání, k tomu slouží laťkové nebo lamelové rošty z příček, mezi kterými jsou dostatečně velké mezery. Pružné lamely navíc přispívají k lepšímu odpružení matrace při převalování, bude se vám na nich spát pohodlněji než na obyčejných laťkách a prodloužíte tak i životnost matrace.

 rost

Na polohovatelný rošt se nehodí pružinové matrace

Pokud v posteli rádi trávíte hodně času i jinak než spánkem, vyplatí se vám pořízení polohovatelného roštu. V naší nabídce najdete ručně polohovatelné rošty i rošty motorové, které si nastavíte pomocí ovladače.

  • zvednutá část pod zády zajistí i v polosedu zdravou a přirozenou polohu páteře
  • nadzvednutím části roštu pod nohami prospějete vašemu krevnímu oběhu a předejdete vzniku křečových žil

Některé matrace však nejsou pro umístění na polohovatelný rošt vhodné. U pružinových matrací by například při ohýbání matrace mohlo dojít k trvalému poškození pružin. Vhodnější volnou jsou pěnové matrace.