Latexová matrace na polohovací rošt

Milujete podzimní večery, kdy se v posteli zachumláte do teplé přikrývky, otevřete knížku nebo zapnete televizi a odpočíváte? Pak máme pro vás tip, jak se vyhnout nepříjemným vedlejším projevům – bolestem zad vzniklých z dlouhého polosedu. Pro tyto účely jsou ideální polohovatelné rošty a latexové matrace.

Polohovací rošty pevně podepřou záda

Určitě jste už podobnou situaci zažili: před spaním jste si chtěli dočíst napínavou detektivku, podepřeli jste si záda polštáři, a netrpělivě četli jednu stránku za druhou. Jenomže jméno vraha jste se nakonec stejně nedozvěděli, protože se vám polštáře shrnuly dolů, a vás začala ukrutně bolet záda. Místo toho, abyste si odpočinuli, usínali jste s pocitem, jako by vám po zádech přejel kombajn.

A úplně zbytečně. Když si vhodně vybavíte postel, těmto situacím se vyhnete.

  • Pro aktivní odpočinek je ideální polohovací rošt, který lze nastavit do polohy, která vám vyhovuje.
  • Pokud si chcete dopřát skutečné pohodlí, pořiďte si polohovatelný rošt s elektrickým pohonem.
  • Rošty se dají polohovat v různých oblastech (hlavy, nohou, zad...), jen ho na spaní nezapomeňte vrátit do vodorovné polohy. Při spaní na břiše by se vám páteř nepřirozeně prohýbala a způsobovala bolesti.

Latexové matrace jsou pružné a dlouho vydrží

Polohovací rošty jsou při aktivním odpočinku šikovným pomocníkem, ale ne všechny matrace jsou pro ně dobré. Naprosto nevhodné jsou pružinové matrace nebo zkrátka ty, které se nedají ohýbat. Díky vysoké pružnosti jsou ideální např. latexové matrace.

Pro výrobu těchto matrací se používá kombinace přírodního latexu (vyrobeného ze stromu kaučukovníku, který roste zejména na asijských plantážích) a umělého (používá se např. v automobilovém průmyslu). Jsou oblíbené pro svou nadprůměrnou bodovou elasticitu, dlouhou životnost a vysoký komfort.
Z naší nabídky doporučujeme velmi oblíbenou matraci Šárka, která má jádro vyztuženo latexovými deskami. Je vhodná zejména do dětských nebo studentských pokojů. Její potah zajistí dobrou prodyšnost matrace i příjemný odpočinek bez bolavých zad.