Matrace z paměťové pěny, základ zdravého spánku

Budíte se často rozlámaní a nevyspalí? Trávíte velkou část noci převalováním a hledáním nejpohodlnější polohy? Na vině může být vaše matrace. Starší proleželé nebo nové - nevhodně tuhé matrace vašemu tělu neumožní skutečně odpočívat, regenerovat. Zárukou zdravého spaní jsou moderní matrace z paměťové pěny.

Matrace, která se vám přizpůsobí

Paměťovou pěnu (nebo také línou/visco) vynalezli vědci v NASA pro potřeby kosmonautů. Materiál pak přebraly firmy na výrobu zdravotnických pomůcek a matrací.
Takzvaná viscoelastická pěna dokáže díky jedinečné buněčné struktuře měnit svůj tvar a tvrdost, matrace z líné pěny tedy po ulehnutí přesně opíše křivky vašeho těla a nebude vás nikde tlačit.

Pohodlný spánek - zdravý spánek

Spánek v nepřirozených polohách zbytečně namáhá vaše klouby i záda. To může vést až k bolestivému tuhnutí zádového a šíjového svalstva. Spánek na paměťové pěně je proto ideální prevencí problémů se zády a krční páteří.
Na matracích z líné pěny zůstane vaše páteř v přirozené poloze, v ramenou a bocích se nebudete muset nijak kroutit, protože matrace pod nimi dostatečně změkne. Vaše tělo bude úplně uvolněné, svaly si po náročném dni konečně odpočinou.

Zasněte se na nové matraci

Ničím nerušený spánek je navíc mnohem vydatnější a hlubší než polospánek s neustálým převalováním. Díky pohodlné a správné poloze se dosáhnete v průběhu noci potřebné délky nejhlubších fází spánku.
A vaše tělo si opravdu odpočine.