Stupnice tuhosti matrace

Jedním z nejdůležitějších parametrů pro výběr matrace je právě její tuhost. Pro výběr správné tuhosti slouží stupnice tuhosti.

Jak vybrat tuhost matrace

tuhosti2

Matrace tuhost 1-4 (měkké matrace)

Matrace s tuhostí 1-4 jsou měkké. Příliš měkké matrace nejsou vhodné, jelikož tělu neposkytují dostatečnou oporu a to může zapříčinit bolesti zad. Proto v naši nabídce najdete matrace až od stupnice 4, kdy se jedná o měkké matrace, ale zároveň mají skvělé ortopedické vlastnosti

Matrace tuhost 5-7 (střední tuhost)

Matrace střední tuhosti patří mezi nejoblíbenější. Jsou vhodné pro zákazníky, kteří spí na boku i ve všech spánkových polohách.

Matrace tuhost 8-10 (tvrdé matrace)

Tvrdé matrace jsou vhodné pro zákazníky, kteří preferují spánek na zádech. Díky správnému zónování ani u tvrdších matrací však nedochází k otlakům. Často se však stává, že při výměně staré proležené matrace to při výběru nové matrace s tvrdostí přeženete. To je možné vyřešit krycí matrací, neboli topperem. Pomocí topperu můžete příliš tvrdou matraci změkčit.

Oboustranné matrace s rozdílnou tuhostí stran

Skvělou volbou jsou tzv. partnerské matrace. Jsou oboustranné a každá jejich strana má jinou tuhost. Pouhým otočením tak můžete volit mezi tvrdší a měkčí stranou matrace. Je vhodná i pro dvojlůžka, kdy každý z partnerů preferuje jinou tuhost matrace. Matrace jsou stejně vysoké a nemusíte se bát ani mezery, která mezi matracemi vznikne. Oba se tak pohodlně vyspíte.

tuhosti2