Trápí vás bolesti zad? Pomůže vám ortopedická matrace

Pro někoho může být překvapením, že problémy se zády netrápí pouze seniory, nýbrž všechny věkové kategorie, děti nevyjímaje. Bolestmi zad nebo kloubů ve skutečnosti trpí až 49% populace. Patříte mezi ně? Ortopedická matrace může být řešením.

Jaký vliv má bolest zad na naše tělo?

Nesprávné tlakové zatížení těla vede k nočnímu neklidu, který nedovoluje dobře se vyspat. Pokud trpíte bolestmi zad a kloubů, a to zejména v ranních hodinách po probuzení, pomoc nabízí matrace s ortopedickými vlastnostmi. Během spánku pomáhá rovnoměrně rozložit tlak těla tak, aby byla páteř ve správné poloze. Tím zamezí nadměrnému otáčení a častému buzení. Pozitivní dopad má i na zdravotní stránku - zmírní bolesti zad a kloubů, odstraní problémy s krevním oběhem či zmenší otoky kotníků, kterými trpí zejména starší osoby.

Jak se liší standardní matrace od ortopedické?

Ortopedické matrace jsou většinou trochu měkčí, tělo tak klesá hlouběji do matrace a páteř, svaly a klouby jsou optimálně podepřeny. Pouhým pohledem na ortopedické matrace sice nezjistíte, že jsou rozděleny do tří, pěti nebo sedmi anatomických zón, ale po ulehnutí to poznáte hned. Efektivně podporují svaly hlavy a krku, šíje a krční páteře, ramen, dolní části zad a pánve. Zejména při spaní na boku se tak páteři, kloubům a zádovým svalům znatelně uleví.

Nejúčinnější je kombinace studené a líné pěny

Ortopedické matrace se vyrábějí z různých materiálů – latexu, taštičkových pružin, paměťové pěny, bio pěny, ovšem nejlepší vlastnosti poskytují ortopedické matrace, při jejichž výrobě byla kombinována studená a paměťová (viscoelastická, líná) pěna. Studené pěny tvořící jádro matrace jsou odolné, dodávají jí typickou pružnost a elasticitu. Líná pěna, která se objevuje na ložné ploše, umí optimalizovat svoji tuhost podle absorbovaného tepla, má výbornou tvarovou stálost. Kombinací těchto dvou materiálů vznikají unikátní vlastnosti ortopedických matrací poskytujících vysoký komfort pro spánek i odpočinek.

Abyste plně využili vlastností ortopedických matrací, doporučujeme je umístit na lamelový rošt. Podpoří jejich pružnost a zajistí potřebnou cirkulaci vzduchu. Máte-li problémy s krční páteří, uložte svou hlavu na pohodlný anatomický polštář. Dopřejete si zdravý a klidný spánek na ortopedické matraci, bez ranního svalového napětí. Během několika dní se ráno budete cítit fyzicky fit a plni vitality.