Vážíte nad 130 kg? Pořiďte si správnou matraci a zapomeňte na bolesti zad

Stačí pár kilo navíc a bolesti zad už ťukají na dveře. Abyste se jim vyhnuli, potřebujete kvalitní matraci s vyšší nosností. Jen taková totiž poskytne vašim zádům potřebnou oporu.

Váhu našeho těla nosí každý den nohy, pánev a záda. Aby se tato trojice připravila na celodenní zátěž, musí si v noci kvalitně odpočinout. Jenže zatímco pro nohy a pánev je noční klid uklidňujícím balzámem, páteři začíná druhá směna. Páteř je totiž stvořená k pohybu a tak jí dlouhodobé ležení, sezení či stání nesvědčí. Pokud navíc každý večer uléháte na nevhodnou matraci, není se čemu divit, když se bolesti zad zhoršují. Pro osoby s vyšší hmotností je výběr správné matrace a roštu velmi důležitý, neboť nevhodná volba by jim mohla způsobit zbytečné nepříjemnosti a bolesti.

Zaměřte se na materiál i rošt

Máte-li pár kilogramů navíc, měli byste výběru matrace věnovat zvláštní pozornost. Na rozdíl od běžných se totiž musí vyznačovat extra odolností a zvýšenou nosností. Jen díky tomu se neproleží a vaše páteř bude mít dokonalou oporu.

Stabilita, speciální vyztužení a dobré ortopedické vlastnosti

To jsou atributy matrací, které by měli lidé s vyšší hmotností vyžadovat. Dosud je všeobecně rozšířen názor, že matrace pro osoby s vyšší hmotností musí být hodně tuhá. Ovšem není tomu tak, neustálý vývoj technologií a rostoucí kvalita materiálů tento mýtus boří. Vždyť i trochu těžší osoby si zaslouží měkoučké a komfortní poležení. Aby vlastnosti vaší nové matrace vynikly naplno, je nutné, aby matrace ležela na pořádném roštu. Pokud se totiž rošt prohne, sebelepší matrace vaši páteř nepodepře. 

Podívejte se na naši nabídku matrací nad 130 kg

Na našem webu najdete široký výběr matrací nad 130 kg, který uspokojí milovníky luxusu i chytrých řešení. Doporučujeme například luxusní matraci Curem z elastické líné pěny CuremfoamTM a robustním jádrem ze studené pěny. Nejenže je velmi odolná a zvlášť se přizpůsobí i v oblasti ramen, ale vyznačuje se i maximální prodyšností.
K matraci navíc dostanete polštář jako dárek a vztahuje se na ni doprava zdarma. 

Jen správně zvolená matrace s vhodným roštem zajistí zdravý a komfortní spánek.