Matrace pro děti s alergií na roztoče
Alergie na roztoče a prach jsou častým problémem u dětí. Tyto alergie mohou způsobovat kýchání, rýmu, svědění v nose a očích, a dokonce i astma.
Alergie na prach a roztoče
Důvodem je imunitní reakce těla na proteiny, které se nacházejí v roztočích a prachu. Je důležité vědět, že alergie na roztoče a prach se mohou projevovat po celý rok. Prevencí je udržování čistoty a optimální vlhkosti v domácnosti (40 - 60%), pravidelné vysávání, větrání a úklid.
Jak se zbavit roztočů v posteli
1. Pravidelně vysávejte: Pravidelně vysávejte svou postel, matraci, polštáře a přikrývky, abyste odstranili roztoče a jejich exkrementy.
2. Používání chrániče na matraci: chránič matrace zabrání roztočům v dostat se do matrace a zároveň ji umožní dýchat.
3. Větrejte lůžkoviny: V zimě nechte lůžkoviny venku vymrznout, přes léto, kde se obecně více potíme je můžete dát vyschnout na sluníčko.
4. Praní povlečení: Povlečení by mělo být prát pravidelně při teplotě alespoň 60 stupňů Celsia, aby roztoče zahynuli.
5. Výměna polštáře a matrace: Roztoči se mohou usadit v matraci a polštáři, proto by se měly vyměnit po několika letech. existují i speciální materiály s technologií Aegis - aktivně brání zvyšování populace roztočů.
Polštář s technologií Aegis
Přikrývka s technologií Aegis
6. Zamezte kontaktu se zvířaty: Pokud máte doma zvíře, zamezte mu kontakt s postelí.
7. Omezte množství textilie v ložnici: Minimalizujte množství textilie v ložnici, abyste omezili místo pro roztoče se usazovat.
Výběr vhodné matrace pro alergika
Vždy volte prodyšné (minimalizujte výskyt vlhkosti), nezónované (dítě roste a zóny odpovídají dospělé osobě) a pevné matrace (opora těla a zejména páteře). Nejvhodnější typy matracových matriálů odolné vůči alergenům jsou paměťová pěna, studená pěna nebo latex. Paměťový pěna však pro děti není vhodná, proto vybírejte matrace ze studené pěny nebo latexu. Pokud nemáte možnost do matrace příliš investovat, dobrou alternativou je i pěna Flexifoam, která bývá označována za pěnu nové generace. Je charakteristická vysokou elasticitou, tvarovou stálostí, houževnatostí, prodyšností a dlouhou životností.
Důležitý je i potah na matraci
Nejoblíbenějšími hypoalergenními materiály jsou hedvábí, bambus, tencel a bavlna. Vždy však doporučujeme používat chránič matrace. Zjistěte si, zda potah má certifikát OEKO-TEX Standard 100, což znamená, že neobsahuje žádné toxické chemické látky a je zcela bezpečný pro přímý kontakt s pokožkou.
3 doporučené modely matrací
Všechny tyto matrace mají dělitelný, pratelný potah pro snadnější údržbu a certifikát OEKO-TEX Standard 100.
Tropico Dáša
- ideálně její provedení ve výšce 18 a lépe 20 cm – cenový rozdíl minimální, ale komfort a užitná hodnota 1x větší
- bez lepidel
- vzdušný spoj, vynikající pěny se zónovou konstrukcí
Matrace Šárka
- dětská matrace se vzdušným latexem, pružnou studenou pěnou a prošívaným potahem pratelným na vyvářku
- oblíbená česká matrace Tropico s lety prověřenou konstrukcí. 15 let úspěšně na trhu
Kolos Bio Ecology
- je to větší investice, ale tento model v kombinaci s matracovým chráničem doprovodí dítě k maturitě
- pratelný potah s přírodními vlákny - odolný bílý potah Tencel s přírodními vlákny
- Technologie Thermo&Air Control - speciální odvětrávací systém potahu skvěle spolupracuje s jádrem matrace. Pomáhá udržet lůžko suché a hygienicky čisté.
Související články:
Vyznáte se v matracových materiálech?
Přehledný průvodce potahy na matraci