Přehledný průvodce potahy na matraci

Matrace vybíráme podle mnoha parametrů, často však zapomínáme na důležitost potahu na matrace. Ovlivňuje pocit ležení, údržbu matrace a celkovou hygienu lůžka.

Pratelnost potahu

Důležitý parametr potahu na matraci je jeho pratelnost. Zaměřte se, zda je potah snímatelný a v ideálním případě dělitelný. To oceníte při praní, kdy díky možnost rozdělit ho na 2 části ho můžete vyprat i v pračce. Dalším faktorem je to, na kolik stupňů je možné potah vyprat.

 • U matrací pro malé děti je ideální teplota praní potahu co nejvyšší (tedy i nad 90 °C).
 • U matrací pro alergiky 60 °C
 • Některé potahy matrace obsahují pro jeho kopírovatelnost i tenkou vrstvu paměťové pěny. V tomto případě je maximální teplota praní do 40 °C.

Prodyšnost potahu

Optimální hygienické podmínky i další životnost matraci zajistí prodyšný potah. Potahu matrací často obsahují větrací mřížky, díky kterým je rychle suchá v letním období, kdy se více potíme. Zvláště vhodný je potah s větracími mřížkami pro osoby, které se více potí.

 • Thermo & Air Control - mřížka v potahu skvěle spolupracujes jádrem matrace. Zajišťuje termoregulaci a omezuje pocení. Pomáhá udržet lůžko suché a hygienicky čisté.

Potah matrace pro alergiky

Potah pro alergiky by měl být prodyšný, snadno snímatelný a pratelný. Na trhu existuje i speciální potah s technologií Aegis, který má antibakteriální a protiroztočové vlastnosti, zamezuje tvorbě živného prostředí pro roztoče a je prevencí vzniku plísní). Při alergiích na roztoče a prach je vhodné navíc pořídit i chránič matrace

 

 

POTAH AEGIS (60 °C)

 • Vysoký podíl přírodních vláken Tencel®/viskóza (49 %) s povrchovou úpravou Aegis™ (antibakteriální a protiroztočové vlastnosti, zamezuje tvorbě živného prostředí pro roztoče a je prevencí vzniku plísní). Předurčuje matraci jako nejlepší volbu pro alergiky a astmatiky. Prošívaný klimatizačními vrstvami dutých vláken.

Pratelnost: 60 °C

Matrace, kde potah Aegis najdete: 

Dáša Tropico Skvělá pružná a odolná ortopedická matrace bez lepidel. Vzdušný spoj, vynikající pěny se zónovou konstrukcí, rozdílnou tuhostí stran a ramenních zón předurčují matraci pro široké použití od dětí až po seniory, včetně náročnějších spáčů.

Klára TropicoŠpičková celolatexová matrace střední tuhosti. Záruka 5 let.

Super Fox BlueOdolná a vzdušná matrace s vynikajícími termoregulačními účinky. Skvělá volba pro astmatiky a alergiky. Záruka 6 let. Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

Alpine Blue AirPerfektně vzdušná matrace ze studené pěny s dvěma funkčními stranami - tužší latexovou a měkčí paměťovou. Propracovaný ortopedický zónový systém podpírá tělo a uvolňuje znavené svalstvo v každé poloze, po celou noc. Záruka 7 let. Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

Latex SupremeLuxusní celolatexová matrace s provzdušňujícími kanálky uspořádanými do 7 anatomických zón. Záruka 5 let.

Swisslab Big BoyPohodlí paměťové (visco) pěny na obou stranách (tužší a měkčí). Tuhá, ale vždy pohodlná, prodyšná, antibakteriální. Nosnost až 180kg a záruka 6 let. Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

 

POTAH KAŠMÍR PLUS (60 °C)

 • Hedvábně jemný a odolný potah s vysokým podílem přírodních vláken. Díky vysokému podílu viskózy a kašmírovému vláknu nabízí vynikající termoregulační schopnosti pro komfortní spánek a omezení pocení.
  Složení: 51 % polyester, 48 % viskóza, 1 % kašmír.

Pratelnost: 60 °C

Matrace, kde potah Kašmír Plus najdete: 

Romantika Kašmír - Vysoká robustní, ortopedická matrace s vysokou nosností a tuhostí - zvýšená opora při vstávání. Vhodná pro alergiky. Záruka 5 let.

Tropico Kolos - Výborně vzdušná, nelepená masivní matrace s vysokou nosností (200kg) a stabilitou konstrukce v pratelném potahu. Záruka 6 let.

Tropico Heureka Plus - Oblíbená ortopedická tužší matrace s nosností až 135 kg. Záruka 5 let.

 

POTAH SILVER LINE (60 °C)

 • Odolný a komfortní potah s vynikající ventilací. Zajišťuje vzdušnost, hygienu a termoregulaci.

Pratelnost: 60 °C

Matrace, kde potah Silver line najdete: 

Tropico Enigma - Komfortní 20 cm vysoká matrace s pratelným potahem. Oboustranné provedení, 7 zón. Ortopedická, anatomická, hygienická.

 

POTAH CRISS CROSS (40/60 °C)

 • Potah Criss-Cross přesně kopíruje tvar matrace a křivky vašeho těla. Vyroben je z přírodních vláken Lyocell (přírodní hebkost, jemnost a prodyšnost), Elastanu (perfektní pružnost a tvarová stálost) a Polyesteru (snadné praní, pevnost, odolnost). Díky zipu na spodní straně matrace je snadné dvoudílný potah sejmout a prát (60 °C) nebo čistit. Spodní strana je navíc opatřena protiskluzovou úpravou Anti-Slip (pratelná na 40 °C) - matrace Curem jsou tak vhodné prakticky pro jakékoli základny postelí, včetně kontinentálních. 

  Alergici uvítají mimo snadné údržby také úpravu vláken technologií Saniguard, která potlačuje výskyt bakterií, pachu a plísní, čímž výrazně redukuje výskyt roztočů a většiny dalších nežádoucích alergenů.

Pratelnost: (1/2 potahu na 40°C a 1/2 potahu na 60 °C)

Matrace, kde potah Criss Cross najdete: 

Curem C 3000 HY - Pohodlná, pevná a pružná luxusní paměťová matrace Curem - podepře i robustní postavy. Tělesný i duševní pocit stavu beztíže, pohodlí a odlehčení těla. Matrace se zvýšenou odolností, tuhostí a pružností díky použití 1 paměťové, 1 hybridní (vzdušnost, pružnost, odolnost) a 1 pružné pěny. Záruka 10 let.

Curem C 3500 - Vysoká matrace s unikátní vysokoobjemovou pěnou Curemfoam™. Nejtužší z řady Curem. Dokonale okopíruje tělo a poskytne mu vynikající podporu. Záruka 10 let.

Curem C 4500 - Poddajná matrace Curem střední tuhosti, která dokonale okopíruje tělo. Záruka 10 let.

Curem C 7000 XD - Inovativní 4-vrstvá konstrukce s vrstvou vzdušné pěny XDURA®. Nevídaná termoregulace a nosnost až 150 kg. Záruka 10 let.

 

POTAH TENCEL (60 °C)

 • Odolný sněhově bílý potah s přírodními vlákny Tencel®/viskóza (30 %), prošitý extra silnou klimatizační vrstvou dutých vláken. Skvěle odvádí pot a snadno se zbavuje vlhkosti.Vhodná volba pro alergiky a astmatiky.

Pratelnost: 60 °C

Matrace, kde potah Tencel najdete: 

Tropico Amundsen - Oboustranná matrace se zvýšenou tuhostí. Díky kombinaci pěn ve vlnách má perfektní ortopedické vlastnosti (rozloží hmotnost do jádra matrace). Záruka 5 let.

Super Fox Cloud Mechově měkká a vzdušná gelová pěna GelTouch pro spánek bez přehřívání. Záruka 6 let. Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

Austin Air LatexPružinová matrace s vysokým počtem taškových pružin a ložnou plochou z latexu. Záruka 7 let. Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

Austin Air ViscoPaměťová a studená pěna na ložné ploše přináší svalovou relaxaci a úlevu kloubům. Jádro z taškových pružin MultiPocket s vysokou bodovou elasticitou. Záruka 7 let. Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

Austin Air GelTouchUnikátní Hybridní pěna GelTouch a studená pěna na ložné ploše přináší svalovou relaxaci a úlevu kloubům při zachování vysoké míry prodyšnosti. Vhodné i pro osoby, které se více potí. Záruka 7 let. Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

 

POTAH THERMO (60 °C)

 • Jedinečný termoregulační potah s přírodními vlákny Tencel® Lyocell® (32 %) a 3D paropropustnou mřížkou udržuje stabilní teplotu lůžka. Perfektní volba proti pocení. Potah je příjemný na dotek a velmi odolný. Je prošívaný klimatizačními vrstvami dutých vláken.

Pratelnost: 60 °C

Matrace, kde potah Thermo najdete:   

Swisslab ActiveŠpičková paměťová pěna a GelTouch pěna v robustní konstrukci s výbornými ortopedickými vlastnostmi. Záruka 8 let. Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

Kolos Bio EcologyOboustranná matrace s bio a gelovou hybridní pěnou. Robustní partnerská matrace s velkým rozdílem v tuhosti stran. Záruka 6 let.  Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

Tropico Šárka - Dětská matrace se vzdušným latexem, pružnou studenou pěnou a prošívaným potahem pratelným na vyvářku. Rozdílná tuhost stran.

 

POTAH MEDICOTT SILVERGUARD® (95 °C)

 • Antibakteriální potah s bavlnou (35 %) s účinnou složkou Medicott, která zabraňuje vzniku plísní a přežití prachových roztočů, a antibakteriální složkou SilverGuard®, která využívá stříbro pro trvalou svěžest a hygienu během spánku. Eliminuje bakterie způsobující zápach. Při pravidelné údržbě je zaručen dlouhodobý účinek.

Pratelnost: 95 °C

Matrace, kde potah Medicott Silverguard najdete:  

Swisslab NaturŠpičkové nejmodernější pěny, konstrukce ortopedického jádra v robustní konstrukci. Záruka 8 let. Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

 

POTAH WELLNESS (60 °C)

 • Designově propracovaný potah s funkcí odvodu statického náboje pro hluboký spánek. Je velmi jemný a díky originálnímu prošití dobře drží tvar.

Pratelnost: 60 °C

Matrace, kde potah Wellness najdete:  

Super Fox ViscoNejprodávanější matrace s paměťovou pěnou. Odlehčí kloubům a poskytne páteři potřebnou oporu. Záruka 6 let. Thermo & Air Control - mřížka v potahu.

Arabela - Vzdušná matrace s taškovými pružinami, studenou pěnou a kokosovou výztuhou na tužší straně. Díky tomu, že každá tašková pružina reaguje samostatně, matrace dokonale kopíruje a podpírá tělo. Záruka 5 let.

Arabela Hard - Tužší varianta oblíbené matrace Arabela s taškovými pružinami, jedinečnou hybridní pěnou a kokosovou výztuhou na obou stranách. Záruka 5 let.

 

POTAH BAMBOO (60°C)

 • S povrchovou úpravou s hygroskopickými a antibakterialními účinky. Pomáhá zabraňovat vzniku plísní a alergenů. Velice vhodný pro osoby s vyšší potivostí a pro alergiky.

Pratelnost: 60 °C

Matrace, kde potah Bamboo najdete:  

Kontakt BambusOrtopedická matrace s taštičkovými pružinami a antialergickým potahem s povrchovou úpravou BAMBOO vhodnou pro alergiky. Záruka 3 roky.

 

MIKROFÁZE (95 °C)

 • Příjemný potah podšitý klimatizačními vrstvami dutých vláken. Pratelný na vyvářku pro maximální čistotu a hygienu lůžka.

Pratelnost: 95 °C

Matrace, kde potah Mikrofáze najdete:  

Tropico Petra - Ideální do dětských pokojíků, patrových postelí, u nichž nelze použít kvůli boční zábraně vyšší matrace.

Vojta - Matrace do dětských postýlek ze studené pěny s pratelným potahem na 95°C. Bez lepidel. Záruka 3 roky.

Vojta TravelČeská cestovní matrace pro miminka.

 

POTAH RELAXTIC (60 °C)

 • Odolný a příjemný na dotek, prošitý klimatizační vrstvou dutého vlákna. Vysoká absorpce vlhkosti a její rychlé odpaření. Zajistí vzdušnost, hygienu, termoregulaci.

Pratelnost: 60 °C

Matrace, kde potah Relaxtic najdete:  

Riviera Plus - Oboustranná matrace s rozdílnou tuhostí a profilací stran. Pratelný potah. Záruka 3 roky.